Logga in

Vill du sälja? För fri värdering kontakta oss

Stockholm

Fine Art – Nybrogatan 32

Stockholm
Kundtjänst: 08-453 67 50
fineart@auktionsverket.se
Mån-fre kl 10-17

Vi hjälper dig på Nybrogatan 32

Li Pamp

CEO

Stockholms Auktionsverk

li.pamp@auktionsverket.se

Ulrika Ruding

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Pierre Olbers St Bellies

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Specialist - Klassisk och modern konst, skulptur

pierre.olbers@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 61

Victoria Svederberg

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Joakim Geiger

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Specialist - Fotografi, klassisk, modern och nutida konst

joakim.geiger@auktionsverket.se

+46 704 67 09 90

Andreas Knutsson

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Specialist - Modern design och konsthantverk

andreas.knutsson@auktionsverket.se

+46 (0)8 453 67 59

Tomas Persson

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Markus Anderzon

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Specialist - Antika möbler och konsthantverk

markus.anderzon@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 48

Bertil Carlsson

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Specialist - Antika möbler och konsthantverk

bertil.carlsson@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 37

Elisabet Fellbom

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Specialist - Asiatisk konst och konsthantverk samt äldre europeisk keramik

elisabet.fellbom@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 32

Ulrica Tillander

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Specialist - Äldre måleri, Old Masters, orientaliska mattor och äldre textilier

ulrica.tillander@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 29

Beata af Donner

Specialist - Fine Art, Nybrogatan 32

Anna Sievert

Intag och hemvärdering

Magasin 5

Palermogatan 19
Stockholms Frihamn
Kundtjänst:
08-453 67 10
info.magasin5@auktionsverket.se

Värdering
Tel 08-453 67 42
vardering@auktionsverket.se

Mån kl 11-19
Tis-fre kl 11-17
Lör kl 11-15

 

Vi hjälper dig på Magasin 5

Malin Rebessi

Värderingsman - Magasin 5

Värdering av hela hem inför försäljning  

malin.rebessi@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 36

Margareta Lundström

Värderingsman - Magasin 5

Värdering av hela hem inför försäljning

margareta.lundstrom@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 23

Peter Willes

Värderingsman - Magasin 5

Värdering av hela hem inför försäljning

peter.willes@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 44

Sandra Johansson

Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Gemmolog FGA

Värdering av hela hem inför försäljning

sandra.johansson@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 24

Monika Dygve

Värderare/Key Account - Magasin 5

Värdering av hela hem inför försäljning

monika.dygve@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 21

Katharina Fahlstedt

Specialist

Specialist - Böcker, kartor & handskrifter

katharina.fahlstedt@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 49

Bertil Landström

Specialist

Specialist - Böcker, kartor & handskrifter

bertil.landstrom@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 91

Michael Andrén

Värderare

Per Björklund

Värderare

Maria Björkman

Värderare

Louise Kagger

Värderare

Douglas Milling

Värderare

Värderare - Orientalisk keramik

douglas.milling@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 41

Albin Petersén

Värderare

Värderare - Klockor och armbandsur

albin.petersen@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 13

Annabel Toor

Värderare

Fredrik Anthony

Värderare

Värderare - Nutida konst och skulptur

fredrik.anthony@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 45

Anna Martin Bergman

Värderare

Värderare - Vapen, technica, musikmemorabilia, textilier

anna.martin.bergman@auktionsverket.se

+46 (0)8-453 67 25

Globen

Slakthusgatan 22
Johanneshov
Kundtjänst: 08-686 98 80
info.globen@auktionsverket.se
Måndag kl 11-19
Tis-fre kl 11-17
Lör – kl 11-15

Vi hjälper dig på Globen

Tobias Lingblom

Värderingsman - Globen

Värdering av hela hem inför försäljning

tobias.lingblom@auktionsverket.se

+46 (0)739 88 93 37

Leo Challis

Värderingsman - Globen

Värdering av hela hem inför försäljning

leo.challis@auktionsverket.se

+46 (0)8-686 98 84

Övriga Sverige

Malmö

Drottninggatan 36
Kundtjänst: 040-694 98 21
info.malmo@auktionsverket.se
Mån kl 11-18
Tis-lör kl 11-15

Vi hjälper dig i Malmö

Astrid-Louise Lidforsen

Värderare - Malmö

Helene af Geijersstam Ottow

Värderare - Malmö

Charlotta Andersen

Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Helsingborg & Malmö

Värdering inför försäljning av hela hem

charlotta.andersen@auktionsverket.se

+ 46 (0) 733 40 06 63

Göteborg

Geijersgatan 14
Kundtjänst: 031-20 61 10
goteborg@auktionsverket.se
Mån-fre kl 10-17
Stängt för lunch kl 13-14

Vi hjälper dig i Göteborg

Emmelie Skogman

Värderare -Göteborg

Emma Svahn

Värderare - Göteborg

Caroline Törnros

Värderare - Göteborg

Helsingborg

Garnisonsgatan 16
Kundtjänst: 042-244 344
info.helsingborg@auktionsverket.se
Mån kl 11-18
Tis-lör kl 11-15

Vi hjälper dig i Helsingborg

Charlotta Andersen

Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Helsingborg & Malmö

Värdering inför försäljning av hela hem

charlotta.andersen@auktionsverket.se

+ 46 (0) 733 40 06 63

Staffan Milsten

Värderare - Helsingborg

Värdering inför försäljning av hela hem

staffan.milsten@auktionsverket.se

+46 (0)42 24 43 44

Thomas Troedsson

Värderare - Helsingborg

Värdering av hela hem inför försäljning

thomas.troedsson@auktionsverket.se

+46 (0)42 24 43 44

Helena Troedsson

Värderare - Helsingborg

Finland

Helsingfors

Södra Kajen 14
Kundtjänst: +358 9 3542 6700
info.helsinki@auktionsverket.com
Mån-fre kl 9-17

Vi hjälper dig i Helsingfors

Helena Laakso

Specialist - Helsingfors

Specialist - Måleri & skulptur

helena.laakso@auktionsverket.com

+358 (0)50-518 0616

Dan von Koskull

Specialist - Helsingfors

Specialist - Design & konsthantverk

dan.vonkoskull@auktionsverket.com

+358 (0)40-527 0119

Nina Oker-Blom

Specialist - Helsingfors

Specialist - Smycken, klockor - gemmolog

nina.oker-blom@auktionsverket.com

+358-407347838

Tyskland

Hamburg

Große Elbstraße 268
Kundtjänst: +49 (0)40 1888 290
hamburg@auktionsverk.com
Mån-tor kl 11-17
Fre kl 11-16
Lör kl 10-14

Neuss / Düsseldorf

Forumstraße 12
Kundtjänst: +49 (0)211 3023 470
neuss@auktionsverk.com
Mån-tor 11-17
Fre 11-16
Lör 10-14

Köln

Kölner Straße 60
Kundtjänst: +49 (0)221 254 548
koeln@auktionsverk.com
Mån-fre kl 10-18
Lör kl 10-15

Kontaktformulär

  • Vilket auktionshus vill du kontakta?
  • Dra filer hit eller
    Accepterade filtyper: jpg, gif, png.